Pioneer TS-W3002D4 - user opinions
  Car speakers Specs << Pioneer << Pioneer TS-W3002D4 Specs
Specification | Reviews
Pioneer TS-W3002D4
Summary: Type: subwoofer; Size: 30 cm (12 in.); The number of bands: 1; Power: 1000 W (nominal), 3500 watts (maximum); Sensitivity: 90 dB (W/m); Frequency range: 20 - 150 Hz; Impedance: 4 Ohm; Housing: no; Recommended housing: closed box; Number of speakers: 1; Dimensions: 300 mm; Cone material: basalt and carbon fiber; Magnet weight: 3230 g; M ...
Add a comment about Pioneer TS-W3002D4
Name:
Review:
      6+3= *Enter the sum of the two numbers.
Popular today
Pioneer TS-H1710
Pioneer TS-H1710
Type: component speakers; Size: 16 cm (6 in.); The number of bands: 2; Power: 40 W (typical), 120 watts (maximum); Sensitivity: 88 dB (W/m); Frequency range: 30 - to 30,000 Hz; Dimensions: 20 m...
Pioneer TS-H173
Pioneer TS-H173
Type: coaxial speaker; Size: 16 cm (6 in.); The number of bands: 2; Power: 50 W (nominal), 150 W (maximum); Sensitivity: 90 dB; Frequency range: 30 - to 30,000 Hz; Dimensions: 26 mm; Cone mater...