Pioneer TS-W3001D4 - user opinions
  Car speakers Specs << Pioneer << Pioneer TS-W3001D4 Specs
Specification | Reviews
Pioneer TS-W3001D4
Summary: Type: subwoofer; Size: 30 cm (12 in.); The number of bands: 1; Power: 1000 W (nominal), 3000 watts (maximum); Sensitivity: 92 dB (W/m); Frequency range: 20 - 150 Hz; Impedance: 4 Ohm; Housing: no; Recommended housing: closed box; Dimensions: 300 mm; Cone material: composite; Material suspension: butyl rubber; Type of winding: double; ...
Add a comment about Pioneer TS-W3001D4
Name:
Review:
      3+4= *Enter the sum of the two numbers.
Popular today
Pioneer TS-W8102SPL
Pioneer TS-W8102SPL
Type: subwoofer; Size: 38 cm (15 in.); The number of bands: 1; Power: 3000 W (nominal), 8000 watts (maximum); Sensitivity: 91 dB (W/m); Frequency range: 15 - 1500 Hz; Housing: no; Recommended h...
Pioneer TS-1376II
Pioneer TS-1376II
Type: coaxial speaker; Size: 13 cm (5 in.); The number of bands: 3; Power: 25 W (nominal), 120 watts (maximum); Sensitivity: 91 dB; Frequency range: 40 - 26000 Hz; Dimensions: 130 mm;...