Pioneer TS-W2501D4 - user opinions
  Car speakers Specs << Pioneer << Pioneer TS-W2501D4 Specs
Specification | Reviews
Pioneer TS-W2501D4
Summary: Type: subwoofer; Size: 25 cm (10 in.); The number of bands: 1; Power: 800 W (nominal), 2500 watts (maximum); Sensitivity: 90 dB (W/m); Frequency range: 20 - 150 Hz; Impedance: 4 Ohm; Housing: no; Recommended housing: closed box; Dimensions: 250 mm; Cone material: polypropylene IMPP; Material suspension: polyurethane foam with an inner c ...
Add a comment about Pioneer TS-W2501D4
Name:
Review:
      9+5= *Enter the sum of the two numbers.
Popular today
Pioneer TS-W3001D4
Pioneer TS-W3001D4
Type: subwoofer; Size: 30 cm (12 in.); The number of bands: 1; Power: 1000 W (nominal), 3000 watts (maximum); Sensitivity: 92 dB (W/m); Frequency range: 20 - 150 Hz; Impedance: 4 Ohm; Housing: ...
Pioneer TS-W8102SPL
Pioneer TS-W8102SPL
Type: subwoofer; Size: 38 cm (15 in.); The number of bands: 1; Power: 3000 W (nominal), 8000 watts (maximum); Sensitivity: 91 dB (W/m); Frequency range: 15 - 1500 Hz; Housing: no; Recommended h...