Pioneer TS-W12PRS - user opinions
  Car speakers Specs << Pioneer << Pioneer TS-W12PRS Specs
Specification | Reviews
Pioneer TS-W12PRS
Summary: Type: subwoofer; The number of bands: 1; Power: 300 W (nominal), 1200 watts (maximum); Sensitivity: 92 dB; Frequency range: 15 - 2000 Hz; Housing: no; ...
Add a comment about Pioneer TS-W12PRS
Name:
Review:
      6+6= *Enter the sum of the two numbers.
Popular today
Pioneer TS-A2011
Pioneer TS-A2011
Type: coaxial speaker; Size: 20 cm (8 in.); The number of bands: 3; Power: 90 W (nominal), 350 watts (maximum); Sensitivity: 93 dB (W/m); Frequency range: 25 - to 30,000 Hz; Dimensions: 18 mm; ...
Pioneer TS-SW124D
Pioneer TS-SW124D
Type: subwoofer; Size: 30 cm (12 in.); The number of bands: 1; Power: 300 W (nominal), 1200 watts (maximum); Sensitivity: 88 dB; Frequency range: 18 - 1000 Hz; Impedance: 4 Ohm; Housing: no; D...