Pioneer TS-SW3001S4 - user opinions
  Car speakers Specs << Pioneer << Pioneer TS-SW3001S4 Specs
Specification | Reviews
Pioneer TS-SW3001S4
Summary: Type: subwoofer; Size: 30 cm (12 in.); The number of bands: 1; Power: 400 W (nominal), 1500 watts (maximum); Sensitivity: 93 dB (W/m); Frequency range: 20 - 230 Hz; Impedance: 4 Ohm; Housing: no; Recommended housing: closed box, vented, Free-Air; Number of speakers: 1; Dimensions: 300 mm; Cone material: Basalt and carbon fibre, IMPP; Ma ...
Add a comment about Pioneer TS-SW3001S4
Name:
Review:
      10+7= *Enter the sum of the two numbers.
Popular today
Pioneer TS-SW3001S2
Pioneer TS-SW3001S2
Type: subwoofer; Size: 30 cm (12 in.); The number of bands: 1; Power: 400 W (nominal), 1500 watts (maximum); Sensitivity: 93 dB (W/m); Frequency range: 20 - 230 Hz; Impedance: 2 Ohms; Housing: ...
Pioneer TS-T35
Pioneer TS-T35
Type: tweeter; Size: 2.6 cm (1 inch.); The number of bands: 1; Power: 200 watts (maximum); Frequency range: 2500 - 25000 Hz; Impedance: 4 Ohm; Dimensions: 25 mm;...