Pioneer TS-SW2501S2 - user opinions
  Car speakers Specs << Pioneer << Pioneer TS-SW2501S2 Specs
Specification | Reviews
Pioneer TS-SW2501S2
Summary: Type: subwoofer; Size: 25 cm (10 in.); The number of bands: 1; Power: 300 W (nominal), 1200 watts (maximum); Sensitivity: 90 dB; Frequency range: 20 - Hz 290; Impedance: 2 Ohms; Housing: no; Recommended housing: closed box, vented; Number of speakers: 1; Dimensions: 250 mm; Cone material: polypropylene with basalt and carbon fibre; Magn ...
Add a comment about Pioneer TS-SW2501S2
Name:
Review:
      8+2= *Enter the sum of the two numbers.
Popular today
Pioneer TS-SW2501S4
Pioneer TS-SW2501S4
Type: subwoofer; Size: 25 cm (10 in.); The number of bands: 1; Power: 300 W (nominal), 1200 watts (maximum); Sensitivity: 90 dB; Frequency range: 20 - Hz 290; Impedance: 4 Ohm; Housing: no; Re...
Pioneer TS-W303R
Pioneer TS-W303R
Type: subwoofer; Size: 30 cm (12 in.); The number of bands: 1; Power: 250 W (nominal), 1200 watts (maximum); Sensitivity: 95 dB (W/m); Frequency range: 20 - 180 Hz; Impedance: 4 Ohm; Housing: ...