Pioneer TS-MR1600 - user opinions
  Car speakers Specs << Pioneer << Pioneer TS-MR1600 Specs
Specification | Reviews
Pioneer TS-MR1600
Summary: Type: broadband AU; Size: 16 cm (6 in.); The number of bands: 1; Power: 25 W (nominal)100 watts (maximum); Sensitivity: 90 dB; Frequency range: 30 - to 30,000 Hz; Impedance: 4 Ohm; Dimensions: 165 mm; Cone material: polypropylene; Features: gold plated contacts, water-resistant design; Additional information: for boats and yachts; ...
Add a comment about Pioneer TS-MR1600
Name:
Review:
      4+9= *Enter the sum of the two numbers.
Popular today
Pioneer TS-MR1640
Pioneer TS-MR1640
Type: coaxial speaker; Size: 16 cm (6 in.); The number of bands: 2; Power: 30 watts (nominal), 160 W (maximum); Sensitivity: 91 dB; Frequency range: 30 - to 30,000 Hz; Impedance: 4 Ohm; Dimensi...
Pioneer TS-130Ci
Pioneer TS-130Ci
Type: component speakers; Size: 13 cm (5 in.); The number of bands: 2; Power: 25 W (nominal), 130 watts (maximum); Sensitivity: 89 dB (W/m); Frequency range: 47 - 28000 Hz; Impedance: 4 Ohm; Di...