Pioneer TS-E130CI - user opinions
  Car speakers Specs << Pioneer << Pioneer TS-E130CI Specs
Specification | Reviews
Pioneer TS-E130CI
Summary: Type: component speakers; Size: 13 cm (5 in.); The number of bands: 2; Power: 35 W (nominal), 180 watts (maximum); Sensitivity: 88 dB (W/m); Frequency range: 35 - 33000 Hz; Impedance: 4 Ohm; External crossover: yes; The slope crossover: 12 dB/Oct; Dimensions: 28 mm; Dimensions: 130 mm; Cone material: aramid; Material suspension: butyl ...
Add a comment about Pioneer TS-E130CI
Name:
Review:
      4+1= *Enter the sum of the two numbers.
Popular today
Pioneer TS-WX77A
Pioneer TS-WX77A
Type: subwoofer; The number of bands: 1; Power: 100 W (nominal), 200 watts (maximum); Sensitivity: 102 dB (W/m); Frequency range: 25 - 200 Hz; Built-in amplifier: yes; Housing: yes; Features: ...
Pioneer TS-E170Ci
Pioneer TS-E170Ci
Type: component speakers; The number of bands: 2; Power: 60 W (nominal), 260 watts (maximum); Sensitivity: 88 dB (W/m); Frequency range: 30 - 33000 Hz; Impedance: 4 Ohm; External crossover: yes...