Pioneer TS-C1700R - user opinions
  Car speakers Specs << Pioneer << Pioneer TS-C1700R Specs
Specification | Reviews
Pioneer TS-C1700R
Summary: Type: component speakers; Size: 16 cm (6 in.); The number of bands: 2; Power: 70 W (nominal), 220 watts (maximum); Sensitivity: 90 dB; Frequency range: 25 - 32000 Hz; External crossover: yes; Dimensions: 170 mm; ...
Add a comment about Pioneer TS-C1700R
Name:
Review:
      5+5= *Enter the sum of the two numbers.
Popular today
Pioneer TS-E135C
Pioneer TS-E135C
Type: component speakers; The number of bands: 2; Power: 35 W (nominal), 130 watts (maximum); Sensitivity: 90 dB; Frequency range: 40 - 32000 Hz; Additional information: Two-component acoustic s...
Pioneer TS-A6990 S
Pioneer TS-A6990 S
Type: coaxial speaker; Size: oval 15x23 cm (6x9 inch.); The number of bands: 5; Power: 80 W (nominal), 400 watts (maximum); Sensitivity: 93 dB (W/m); Frequency range: 25 - 32000 Hz; Impedance: ...