Pioneer TS-C1300R - user opinions
  Car speakers Specs << Pioneer << Pioneer TS-C1300R Specs
Specification | Reviews
Pioneer TS-C1300R
Summary: Type: component speakers; Size: 13 cm (5 in.); The number of bands: 2; Power: 40 W (nominal), 160 W (maximum); Sensitivity: 90 dB; Frequency range: 35 - 32000 Hz; External crossover: yes; Dimensions: 25 mm; Dimensions: 130 mm; Cone material: composite; Basket: stamped; Material basket: aluminium; Features: gold-plated contacts; ...
Add a comment about Pioneer TS-C1300R
Name:
Review:
      2+6= *Enter the sum of the two numbers.
Popular today
Pioneer TS-W203F
Pioneer TS-W203F
Type: subwoofer; The number of bands: 1; Power: 120 W (nominal), 350 watts (maximum); Sensitivity: 91 dB; Frequency range: 25 - 3000 Hz; Housing: no; Additional information: Subwoofer cone type...
Pioneer TS-WX20LP
Pioneer TS-WX20LP
Type: subwoofer; Size: 20 cm (8 in.); The number of bands: 1; Power: 120 W (nominal), 350 watts (maximum); Sensitivity: 106 dB; Frequency range: 25 - 200 Hz; Built-in amplifier: yes; Housing: ...