Pioneer TS-A170CI - user opinions
  Car speakers Specs << Pioneer << Pioneer TS-A170CI Specs
Specification | Reviews
Pioneer TS-A170CI
Summary: Type: component speakers; Size: 16 cm (6 in.); The number of bands: 2; Power: 50 W (nominal), 260 watts (maximum); Sensitivity: 92 dB (W/m); Frequency range: 35 - 31000 Hz; Impedance: 4 Ohm; External crossover: yes; Dimensions: 28 mm; Dimensions: 170 mm; ...
Add a comment about Pioneer TS-A170CI
Name:
Review:
      8+9= *Enter the sum of the two numbers.
Popular today
Pioneer TS-G1612R
Pioneer TS-G1612R
Type: broadband AU; Size: 16 cm (6 in.); The number of bands: 1; Power: 30 watts (nominal), 160 W (maximum); Sensitivity: 90 dB; Frequency range: 30 - 25000 Hz; Impedance: 4 Ohm; Dimensions: 1...
Pioneer TS-W302R
Pioneer TS-W302R
Type: subwoofer; Size: 30 cm (12 in.); The number of bands: 1; Power: 150 W (nominal), 800 watts (maximum); Sensitivity: 97 dB; Frequency range: 20 - 4000 Hz; Impedance: 4 Ohm; Housing: no; Di...