Pioneer TS-A130CI - user opinions
  Car speakers Specs << Pioneer << Pioneer TS-A130CI Specs
Specification | Reviews
Pioneer TS-A130CI
Summary: Type: component speakers; Size: 13 cm (5 in.); The number of bands: 2; Power: 30 watts (nominal), 190 W (maximum); Sensitivity: 91 dB (W/m); Frequency range: 40 - 31000 Hz; Impedance: 4 Ohm; External crossover: yes; The slope crossover: 6 dB/Oct; Dimensions: 28 mm; Dimensions: 130 mm; Cone material: polypropylene; ...
Add a comment about Pioneer TS-A130CI
Name:
Review:
      1+9= *Enter the sum of the two numbers.
Popular today
Pioneer TS-S15
Pioneer TS-S15
Type: tweeter; The number of bands: 1; Power: 40 W (typical), 120 watts (maximum); Sensitivity: 90 dB (W/m); Frequency range: the 2,500 to 30,000 Hz; Impedance: 4 Ohm; Dimensions: 20 mm; Magnet...
Pioneer TS-A170CI
Pioneer TS-A170CI
Type: component speakers; Size: 16 cm (6 in.); The number of bands: 2; Power: 50 W (nominal), 260 watts (maximum); Sensitivity: 92 dB (W/m); Frequency range: 35 - 31000 Hz; Impedance: 4 Ohm; Ex...